Nauka potwierdza – należy kochać się codziennie!

Tak tak, seks to zdrowie… mamy dla Was fakty…

 

1. Może zmniejszać ryzyko prostaty.
Zgodnie z wynikami badań Harvardzkiej Akademii Medycznej mężczyźni, którzy często ejakulują zmniejszają ryzyko rozwoju nowotworu prostaty o 22%. Badacze nie mają pewności, co może za tym stać, jednak wyniki badań powinny nas zachęcać do zapobiegania chorobie… zwłaszcza, że to całkiem fajne!

Man-Flu

2. Szanse na przeziębienie znacznie się zmniejszają.
Wilkes University w Pensylwani odkryło, że ludzie, którzy uprawiają seks co najmniej dwa razy w tygodniu wytwarzają więcej antygenów, takich jak immunoglobuliny A, które pomagają zwalczać infekcje grypowe i przeziębienia. Pomyśl, jaki byłbyś zdrowy, gdybyś kochał się przez siedem dni w tygodniu!

zdrowa

3. Dzięki temu wyglądasz młodo i jesteś pewna siebie
David Weeks, badacz i neuropsycholog kliniczny dowiódł w badaniu 3500 Europejczyków i Amerykanów, że ludzie, których wiek szacowano o siedem do dwunastu lat niżej niż faktycznie mają, uprawiają seks trzy razy w tygodniu – w porównaniu do grupy kontrolnej, która uprawiała seks dwa razy w tygodniu. Odkrył również, że naturalnie młodo wyglądające kobiety i mężczyźni są bardzo pewni siebie, czuję się dobrze z własną seksualnością.

menstruacja

4. Seks pomaga w niwelowaniu skurczów menstruacyjnych.
W 2000 roku okazało się, że 9% kobiet masturbuje się wyłącznie po to, żeby usunąć skurcze miesiączkowe. Wiedzą, co robią! Orgazm rozluźnia mięśnie dna miednicy, a uwalniane podczas szczytowania hormony mają właściwości przeciwbólowe.

5. Będziecie super-płodni
Nowe badanie wykazało, że codzienny seks przygotowuje kobiecy organizm, a zwłaszcza system immunologiczny do ciąży.

 

6. Obniża ciśnienie krwi i zwiększa odporność na stres.
Ludzie uprawiający seks mają niższe ciśnienie krwi i lepiej reagują na stres niż ludzie, którzy nie uprawiają seksu. W badaniu, które to powierdziło napisano bardzo konkretnie, że chodzi o ludzi, którzy uprawiają seks z penetracją. Ludzie, którzy wyłącznie się masturbowali lub kochali bez penetracji nie mieli tak dobrych wyników. Co z tego wynika? A to, że nie warto się ograniczać 🙂

prostata

7.Seks może poprawić Twoje umiejętności umysłowe.
Dwa oddzielne badania – jedno wykonane na Uniwersytecie Maryland, drugie na Uniwersytecie Konkuk w Seulu, wykazały, że myszy, które mają możliwość uprawiać częsty seks są mniej zestresowane, wykazują większe kompetencje umysłowe.
Teoretycznie więc, codzienny seks zapewni Ci płodność, będziesz żyć dłużej, nie będziesz chorować, a do tego wszystkiego będziesz mieć móg geniusza. Seks to prawdziwy cud natury!