Zasady harmonijnego życia seksualnego

Kilka zasad, które pozwolą Ci na cieszenie się harmonijnym życiem seksualnym. Oto one.

nogisexy

Opiekuj się swoimi genitaliami
Trzeba mieć świadomość wagi podstaw. Higiena pomaga unikać infekcji, plus, jest to po prostu eleganckie, jeśli już dojdzie do spotkania jeden na jeden. Warto jednak pamiętać o tym, że stosowanie produktów myjącyc w nadmiernej ilości lub używanie złych płynów i mydeł może skutkować jeszcze gorszymi komplikacjami niż “nie mycie”… Pamiętajcie, by robić to jak najlepiej, w sam raz! Przede wszystkim postawcie na wodę.

 

Sprawdzaj się i testuj
Żeby mieć naprawdę udany seks, trzeba wiedzieć, kiedy na co się testować. I nie chodzi tylko o infekcje przenoszone drogą płciową (z których niektórych można nabawić się na basene, albo buziaku od cioci, jak na przykład wirusz opryszczki), choć te też, jeśli chcemy się upewnić, że jesteśmy naprawdę zdrowi. To na co się testujemy zależy od wielu czynników, takich jak wiek, płeć, ilość partnerów z którymi uprawiamy seks i czy w ogóle uprawiamy. No i pamiętajcie, testy to też sprawdzanie siły swoich mięśni dna miednicy, badania piersi, badania szyjki macicy czy wreszcie zaniedbywane przez mężczyzn badania prostaty. Dbajmy o swoje zdrowie seksualne!

 

Przestań martwić się orgazmami, których nie przeżywasz
Zajmij się tymi, które masz! Kogo obchodzi, że orgazmujesz tylko dzięki wsparciu własnej dłoni czy przy seksie oralnym? Orgazm to orgazm, ot jeszcze jeden element Twojej seksualności i tego, co się dzieje między Tobą a partnerem. Jeden z wielu! Nie zakładaj, że coś jest z Tobą nie tak, bo nie przeżywasz “orgazmu pochwowego” albo nie szczytujesz po 3 minutach, jak gwiazda filmu. Nieorgazmowanie zgodnie z modelem filmowym jest baaardzo powszechne, żeby nie powiedzieć NORMALNE. Częsta jest też niemożność “dojścia” jeśli uwzględnimy wszystkich uprawiających seks. Do tego, żeby orgazmy się pojawiały często potrzebne jest doświadczenie, partner który nam pomaga i cierpliwość. Do tego wszystkiego cieszenie się tym, że orgazm w ogóle jest możliwy – na przykład podczas masturbacji.

 

Kegluj – nawet jeśli masz penisa!
Ćwiczenie męśni dna miednicy przynosi korzyści wszystkim! Kobiety mogą cieszyć się zdrowiem, nie cierpią na nietrzymanie moczu, a ponadto mogą spodziewać się lepszych doznań podczas seksu – i w czasie penetracji i w czasie szczytowania, kiedy prężne mięśnie się kurczą. Mężczyźni podobnie będą cieszyć się lepszym orgazmem, ale też dłużej będą mogli liczyć na lepszą erekcję – zarówno w kontekście wydłużania stosunku, jak i utrzymywania sprawnej erekcji przez dłuższy czas.
Masturbuj się
Jak inaczej dowiesz się, które małe rzeczy (jak i duże) dają Ci najwięcej zabawy? Pamętaj też, że masturbacja nie musi oznaczać szczytowania – po prostu się baw sobą i sprawdzaj, co Ci sprawia przyjemność. Jeśli łatwiej Ci szczytować samodzielnie niż z partnerem, możesz pokazać partnerowi, co może robić. Możesz też zacząć masturbować się tak, jak pieści Cię partner i w ten sposób rozwinąć sposób reagowania własnego ciala.
Naucz się, jak ważna jest entuzjastyczna zgoda na seks
Co to znaczy? A no tyle, że zgadzanie się na seks to nie jest “nieprotestowanie”. Jeśli partner ma ochotę na wspólną zabawę (a wystarczy zapytać!) powinien wyraźnie Wam o tym powiedzieć. Fakt, że jesteście ze sobą nie oznacza, że seks jest obligatoryjny. Pamiętajmy o tym, że jeśli my nie mamy ochoty na seks, również nie musimy go uprawiać. Nawet jeśli zaczynacie zabawę, trochę się rozbieracie, trochę całujecie… nie musi to oznaczać ciągów dalszych – upewnijcie się, ze jesteście “na tej samej stronie”.

Przestań udawać
Nie udawaj tego, co czujesz, nie jęcz jeśli nie ma szału, nie krzycz, nie udawaj orgazmów! Chociaż prawie każdy choć raz w życiu orgazm udał (mężczyźni też!), nie stosujcie tej praktyki, nawet w najlepszej intencji! Przecież to czyste kłamstwo, a do tego zupełnie bezproduktywne. Nie służy to żadnemu z Was, a na pewno nie dobremu seksowi.
Naucz się rozmawiać o seksie ze swoim lekarzem.
Co jak co, ale lekarz powinien znać Wasz styl życia, zwłaszcza, jeśli chodzi o Wasze zdrowie. Lekarz powinien wiedzieć, czy w łóżku nie pojawiły się zaskakujące trudności (np kłopoty z erekcją), może Was skierować na odpowiednie badania czy testy. Jeśli nie powiesz, że uprawiałeś seks z kimś świeżo poznanym i nie jesteś pewien czy ta osoba była w pełn zdrowa, lekarz pokieruje Cię w odpowiednie miejsce. Praca lekarza polega na ochronie Twojego zdrowia, a seks jest elementem stylu życia – również zdrowego!

Wypróbowuj różne pozycje
Czemu nie? Nie chodzi o kopiowanie porno filmów, bo nikt normalny nie uprawia seksu z tak rozstawionymi nogami (żeby kamera zobaczyła to, co trzeba) ale po prostu inwencję – może znajdziecie pozycję dla Was idealną, najlepszą, komfortową, dającą maksimum szczęścia? Czasem z powodów kondycyjnych nasze kompetencje się zmieniają – bolą plecy, ręce są słabe – warto mieć w zanadrzu kilka pozycji, które nie będą Was obciążały w takiej sytuacji.

Uwierz, rozmiar NAPRAWDĘ nie jest najważniejszy.
Bo nie jest. Nie ma znaczenia, czy martwisz się o rozmiar penisa, sutków, ciała, warg sromowych czy czegokolwiek innego. Rozmiar nie jest wszystkim. Najważniejsze jest to, że to jest Twoje ciało i Twojego partnera, że jesteście ze sobą z określonych powodów i choćby nie wiem co powiedzieć o Waszych ciałach – dajecie sobie miłość, rozkosz, przyjemność… Sposób w jaki ciał używacie w tym przypadku jest najważniejszy!

Niech normą będzie seks bez alkoholu.
Nie musisz zupełnie rezygnować z seksu po klieliszku, ale pilnuj by seks po alkoholu nie stał się normą. Nie tylko przytępia zmysły, ale też ogranicza nam możliwość klarownego osądu sytuacji. Poza tym, będąc po alkoholu narażamy się na ryzykowne zachowania, czego efektem może być zakażene lub zajście w niechcianą ciążę!

Właściwie zrezygnuj z alkoholu i papierosów, lub przynajmniej ogranicz…
Alkohol działa jak depresant – spowalniacz zarówno nastroju, jak i libido. Dodatkowo badania pokazują, że nawet najmniejsza ilość nikotyny może prowadzić do osłabionej reakcji genitalnej na stymulację – gorsze ukrwienie, słabsze podniecenie. Więc jeśli sądzisz, że masz kłopoty z podnieceniem lub erekcją, a jednocześnie mocno imprezujesz, być może powinieneś rozważyć zwolnienie, tak dla dobra swojego seksu.

Na wszystko jest czas…
Nie powinieneś spieszyć się z jedzeniem obiadu, to czemu śpieszyć się w seksie? Zarówno jedzenie, jak i seks to przyjemności smakujące znacznie lepiej kiedy spożywa się je wolniej, ostrożnie dobiera składniki i dba o różnorodność. Jedno badanie związane z seksem wykazało, że łączenie różnych form aktywności seksualnej ułatwia mężczyznom i kobietom szczytowanie. Więc nie rezygnujcie z gry wstępnej – tak mówi nauka!

Wyciśnij z siebie kilka pompek…
Ćwiczenia fizyczne poprawiają sprawność ogólną ciała i dają szansę na jeszcze lepszą formę w seksie, wyższy poziom libido i ogólnie większą satysfakcję z seksu.

Naucz się rozmawiać o seksie z partnerem nago…
Czasem chodzi o wartościową rozmowę, która Was podnieci. Chodzi też o to, żeby pogadać o tym, co Was podnieca. Często rozmowa jest bardziej eskcytująca niż sam seks. Naucz się swobodnie rozmawiać ze swoim partnerem, czuć się komfortowo mówiąc o fantazjach czy o tym, jak fajnie się czuliście przy tym, czy tamtym numerku. Im więcej będziecie swobodnie rozmawiać, tym pewniej będziecie się czuli. Czemu nago? Bo kiedy jesteśmy nadzy, stajemy się bezbronni, bardziej otwarci i kiedy zaczniemy mówić, przekonujemy się, że idzie nam znacznie łatwiej niż przy zwykłej rozmowie.
Stwórz sobie seksowną bucket list…
Lista marzeń do zrealizowania (lub tylko pomarzenia) powinna być udziałem każdego! Zrób sobie taką listę związaną z seksem, choćbyś nikomu miał/a jej nie pokazywać. Uwzlędnij na liście rzeczy do zrobienia, do niezrobienia (świetne źródło fantazji i podniet) oraz takich, które można by zrealizować pdo pewnymi warunkami. Warto przygotowywać takie listy, żeby sprawdzać, gdzie mamy swoje granice lub też w którą stronę mogłyby się poszerzać – żeby z partnerem spotkać się w pół drogi.

Bądź uważny, obecny i naprawdę wrażliwy podczas seksu.
Niezależnie od formy, z partnerem i jego uczuciami powinieneś obchodzić się jak z jajkiem. I partner powinien dokładnie tak samo traktować Ciebie. Jeśli uprawiacie seks, tylko to jest ważne – nie rozkojarzajcie się meczem, zakupami czy remontem w domu. Powinniście skupić się na przyjemności. Sprawdź, jak takie skupiene działa na Was obydwoje. Przekonacie się, że działa cuda, kiedy możecie oddać się w pełni sobie nawzajem.
Jeśli antykoncepcja…
To wybierz tę idealną dla Ciebie. Rozważ jak często uprawiasz seks, co jest dla Ciebie wygodne, co nie. Skonsultuj z lekarzem jeśli chcesz skorzystać z hormonów czy innych metod. Jeśli chcesz z partnerem uprawiać seks komfortowy, powinniście obydwoje pamiętać co ma być jej celem – czy tylko przyjemność, czy może szczęście w postac potomstwa.
Używaj ochrony za każdym razem, kiedy istnieje ryzyko infekcji
Dotyczy to zarówno kochania się z partnerem mniej znanym, żeby samemu sie nie zakazić, jak i kochania się z partnerem stałym, kiedy jedno lub drugie cierpi na jakąś infekcję. Prezerwatywy są jedynym środkiem chroniącym przed infekcjami – możesz wybrać tradycyjne prezerwatywy lateksowe, supercienkie prezerwatywy z innych materiałów,

Baw się zabawkami erotycznymi i używaj lubrykantu
Niezależnie czy solo, czy z partnerem nie musisz trzymać się utartych ścieżek. Tym bardziej, jeśli coś nowego może się świetnie sprawdzić. Seks jest zabawą, jest przygodą solo, we dwoje lub w innych konfiguracjach… Jeśli seks jest zabawą, zabawki są naturalnym elementem tej zabawy. Zabawki nie są wymysłem współczesnych czasów. Nie są nawet ludzkim wymysłem! Zabawki używane są przez zwierzęta do stymulacji, były używane przez ludzi pierwotnych. Najstarsze znalezione dildo, wypolerowana kamienna pałka, ma 27 000 lat i jest starsza niż wypiek chleba!

Kup sobie seksualne akcesorium...
Kup sobie seksualne akcesorium…

Gadżety to wielka rozmaitość i ogromny wybór – dla każdego coś miłego: wibratory, pulsatory, kulki waginalne, gry erotyczne, bielizna, kosmetyki erotyczne, kajdanki, liny i pejcze… Nawet lubrykant to jest właściwie gadżet do zabawy w seksie. Seksualia wspierają w beztroskim seksie już ogromną ilość użytkowników. 70% z nich to ludzie w związkach. Zabawki są dla ludzi, którzy wiedzą, że lepiej zrobić coś niezwykłego i nowego z partnerem sprawdzonym niż rzeczy niesprawdzone z nowym partnerem.

Nie myśl “liczbami”
Kogo obchodzi ilu partnerów miałeś, nie ma znaczenia czy był jeden czy więcej – to Twoje doświadczenia i nikomu nic do nich, o ile dbasz o swoje bezpieczeństwo. Nie myśl też ile czasu zajmuje Ci dojście – to też nie ma znaczenia, jeśli z Partnerem cieszycie się wspólną przyjemnością i nie traktujecie seksu jak wyścigu na sprawność czy wydolność, ani gra na czas. Seks jest stworzony by nie przejmować się czasem – czy wiecie, że w czasie orgazmu tracimy poczucie czasu?

Eksperymentuj, ale nie rób tego na siłę!
Tylko dlatego, że inni szaleją z wytryskami dla kobiet, przelatują kamasutrę wzdłuż i wszesz podczas jednego wieczoru, nie oznacza, że Ty musisz! Nic nie musisz – robisz co chcesz i w tempie, jaki Tobie pasuje. Nie daj sobie też wmówić, co powinno sprawiać Ci w łóżku radość, a co nie – to Twoja brocha!

Wyluzuj!
Seks jest zabawny, bywa też dziwaczny. Bądź sobą i śmiej się, kiedy sytuacja jest po prostu zabawna. Baw się dobrze i na pewno poradzisz sobie w seksie!