Daj głos!

Dźwięk seksownego głosu może wybrzmiewać przez całe pokolenia (“Bo we mnie jest sex…Kaliny Jędrusik).

A dysonans, który pojawia się na dźwięk okropnego skrzeczącego głosu może odgonić najbardziej zdeterminowanego adoratora choćby najpiękniejszej partii (nazwijcie to efektem Fran Drescher, bohaterki serialu Niania). Jednak pomiędzy tymi skrajnościami jesteśmy my i nasza codzienność… oraz nasi potencjalni partnerzy – co pragniemy usłyszeć, kiedy otworzą usta po raz pierwszy?

talking

Na percepcję drugiej osoby wpływa akcent, w jakim ta osoba mówi, prędkość i ton głosu. Oceniamy “szybkomówiących” jako bardziej wyedukowanych, ludzie z urozmaiconym tonem głosu wydają się bardziej interesujący. Mężczyźni preferuje wyższy głos u kobiet, a kobiety niższy u mężczyzn (zwłaszcza kiedy owulują i poszukują partnerów “krótkoterminowych”). Ton głosu rzadko koreluje ze wzrostem, ale jest ściśle związany z poziomem hormonów – jest dość dobrym indykatorem płodności, dominacji ale też zrowia i atrakcyjności. Ludzie z ładnymi głosami (statystycznie ocenianymi jako atrakcyjne) mają bardziej symetryczne twarze (ergo atrakcyjniejsze), są zdrowsi (a przynajmniej tak wyglądają.

Jeśli Twój głos upięknia Twoją twarz, nie zamykaj ust! Jedno z badań nad głosem pokazało że łączenie atrakcyjnego głosu z twarzą podnosi ocenę tej twarzy jako bardziej męską lub kobiecą. Twój głos może poprawiać to, jak wyglądasz!